edited by victor
Only Israel http://www.onlyisrael.net מאמרים, וניתוחים הנוגעים לעם ישראל בארצו והקשור אליו Wed, 02 Oct 2019 15:21:50 +0000 he-IL hourly 1 איך לגשת לאנשים בעלי שיח אנטי-דתי בארץ http://www.onlyisrael.net/?p=1481 http://www.onlyisrael.net/?p=1481#respond Fri, 20 Sep 2019 14:05:50 +0000 http://www.onlyisrael.net/?p=1481 איך לגשת לאנשים בעלי שיח אנטי-דתי בארץ – מאת יוסף מישל דוד

אז איך מסבירים את ערכי היהדות של החברה הישראלית שמנסה להילחם בהן

אז איך מסבירים את ערכי היהדות של החברה הישראלית שמנסה להילחם בהן

קיים קהל רחב של יהודים שהלכו להצביע למפלגה ששמה על דגלה מלחמה בערכי היהדות. הם סבורים שזה לא הגיוני ש-20% מהאוכלוסיה יקבעו ערכים לכלל החברה כולה, והם מוכנים ללכת רחוק במאבק הזה. נציע כאן מה יש לענות לדעתנו בנושא, זאת תוך כדי התבוננות בתחומים שלמים שבהם היהודי הדתי בעצמו מקריב מערכיו ומחירותו, דווקא בשם האחווה.

 

המציאות הישראלית המורכבת מדתיים וחילוניים

נגזר על היהודים הדתיים והחילונים לחיות באותה מדינה, באותו מרחב ציבורי, ואת ציווי הזה מקבלים 80-90 אחוז מהיהודים בשמחה ובאהבה. וכמו שהציבור מבין את הצורך לצמצם את החירות של האדם כדי לא להזיק לאחר, כל אחד מבין שיש מה להקריב בנוחות שלו כדי לגור עם האחים שלו.

 

המרחב הציבורי

בעדין שבו ערכי הפרט מתגברים והלאומיות נחלשת, המושג של "כלל" ו- "מרחב ציבורי", הופכים לזרים, וקשים יותר להסברה. הציבור החילוני כלל לא מבין את הפגיעה של חילול השבת ההמוני מייצר אצל שומרי המצוות ובחינוך ילדיהם. ילד במקום שבו שמרו שבת יתחייס כל חייו לשבת בצורה שונה לגמרי לאחד אחר שגדל מתוך חילול שבת המוני, מקום ששבת מהווה עוד יום של השבוע. איך שנראת מדינה שלמה ביום השבת, זה לא רק עניין של אלו שמבלים בשבת בדרך שלהם אלא גם מאלו שרואים בשבת ערך לאומי.

 

שיוויון הזדמנויות

חבר ירושלמי ביקר באינטל קרית גת. המפעל עובד במשמרות וקיבל אישור לעבוד בשבת. הוא סעד בחדר האוכל עם עוד 2000 עובדים. הוא היה חובש כיפה היחיד. בעיר קרית גת הדרומית, אף שומר שבת לא קיבל עבודה במפעל שמהווה מקור הפרנסה הגדול של האיזור.

תפתחו עבודות נוספות בשבת, ידירו משם כל שומר שבת.

 

דיני אישות על פי תורה

לא מעט אנשים חילונים כועסים על מוסד הרבנות, ועל העדר מערכת נישואין אזרחית במדינה. גם שם, הם מרגישים כפייה דתית, אז יש להסביר שאמנם אנחנו מבינים את התנגדות שלהם, אך יש לדעת שבלי זה, יש להתכונן למחיר נורא של שני עמי ישראל שלעולם לא יתחתנו זה עם זה, כך הדתיים יתחילו לנהל ספרי יוחסים. גם עוד 200 שנה אף אחד מהם לא התחתן עם צאצאי היהודים שהם יהיו ספק נשואים, ספק גרושים, ספק יהודים, ספק לא יהודים, ספק ממזרים ועוד. לא נעים, אך בלי רבנות, המחיר יותר גבוה לכולם. סה"כ אנחנו יהודים, לא בקשו מהאנשים כאן ללמוד גרמנית כדי לשאת אישה.

 

כפייה חילונית

הציבור הרחב אינו מודע כלל לכמות העצומה של כפייה חילונית שקיימת במדינה, הפוגעת לכל מי שמנסה לשמור על אורח חיים דתי או חרדי.

 • צניעות: בכל מקום במרחב הציבורי, על אוטובוסים על קירות בגובה 30 מטר, משתמשים בנשים יפות כדי למכור מכונת כביסה או מכונית. מי שרוצה לשמור על העניים שלו, ומעוניין בנאמנות לאשתו גם בעיניים, נפגע ללא הרף שם.
 • התערבות ועליונות הבג"צ בעל הערכים הליבריים בכל תחום שבא לקעקע כל ערכי היהדות בחברה הישראלית,
 • כת ה-PC: (הפוליטי-קורקט) ששוטלטת בתקשורת, בתרבות, ברוב האונווירסיטות, במשפט ועוד, לא מאפשרת גם בארץ שלנו להציג, להגן או לדון בכל ערך שהוא לא שייך לאג'דה שלהם, אג'נדה ליבראלית קיצונית, שמתנגדת לכמעט כל ערך יהודי מסורתי.
 • משפט: המשפט הישראלי המחייב את הכולם שכל אחד יכול לכפות על חברו הינו משפט אנגלו-טורקי-ישראלי, שיהודי דתי לא בהכרח מזדהה עם ערכיו או צדקותו, אך הוא נכפה אליו, אפילו מעט הכח שנתנו לבתי הדין הרבניים נלקח ממנו בכל הזדמנות אפשרית.
 • התנכלות לכל אירוע נפרד: כאן מנסים למרר את החיים של כל מי שמעוניין להחמיר בהלכות צניעות, מתוך הסכמה פנימית, שלא מפריע לאף אישה חילונית, עבור זמרים שאף חילוני לא שמע עליהם ולא התכוון להגיע להופעה שלו.
 • הגדרת מי הוא יהודי: הבג"ץ החליט שהוא, ולא הרבנים (כפי שזה קורא ב-3000 שנים אחרונות) יחליט מי הוא יהודי, דבר שגורם למי שרוצה שבנו ימשיך לשמור על גחלת היהדות, נכנס לבעיה הולכת וגוברת בארץ ישראל דווקא.
 • הצבא: נרחיב בסעיף הבא.

 

הצבא: המקום עם הכי הרבה כפייה חילונית במדינה

קודם כל, בלי קשר לנושא שלנו, מי שנמצא בצבא, מאבד את חירותו, הוא שבוי גם פיזית וגם אידאולוגית. הוא נמצא במערכת ענקית שזכותה להציג, לספר, לשלול, לנסח, לחנך, ואף "לחנך מחדש", כל דבר שהיא תרצה. כמעט כל נער שמתגייס למסגרת שהיא לא כמו "הסדר", מתדרדר מבחינה רוחנית וזה לא רק "בטעות", אנשים במערכת גם שם דוחפים עקרונות פרוגרסיביים שהם מאמינים בהם, לחיילים צעירים שלא יכולים תמיד להתמודד איתם. לא מרחמים שם על ערכי הצניעות, ואפילו על שבת והכשרות במקומות מסוימים.

לסיכום

במידה ואחינו החילוניים יבינו שגם חרדיים וגם דתיים משלמים מחיר אמתי (יותר גבוה משלהם אפילו), כדי לגור איתם באותה מדינה, יש מצב להנמכת להבות הכעס והשנאה, וגם לחישוב מסלול מחדש בבחירות הבאות.

 

]]>
http://www.onlyisrael.net/?feed=rss2&p=1481 0
ארץ ישראל ואירופה: שש עובדות לחישוב מסלול מחדש http://www.onlyisrael.net/?p=1452 http://www.onlyisrael.net/?p=1452#respond Tue, 13 Nov 2018 21:28:16 +0000 http://www.onlyisrael.net/?p=1452 אפשר למצוא שם חיבור מנצח. תמונה של כ' וודגר וא' קרטר, מתוך UNSPLASH.

מקורות  C. Wiediger on Unsplash   ן-A. Carter on Unsplash

בארץ ישראל חיים כשני מיליון ערבים ובדואים המקיימים מערכת יחסים מגוונת עם מדינת ישראל: בין מלחמה לאזרחות, על הנייר לפחות.

כל המדינה עסוקה במציאת "פתרון" שטרם הוכיח את עצמו. נציג כאן גלגולים של התפיסה המסורתית של אוסלו. וכן גישה חדשה שהתאפשרה רק בשנים האחרונות.

 • הפתרון של נפתלי בנט וגילה גמליאל

גילה גמליאל החליטה לקחת 16 מיליארד שקל ממשלמי המיסים כדי לשפר את כפריהם של מיליון מוסלמים שלא כל כך שלמו ארנונה מהקמת המדינה עד עכשיו, (כהודעת הח"כ שלהם "זה לא המנהג המגזר") אחד הנימוקים שהושמעו הוא שחשוב שלערבים יהיה טוב כדי שלא יחברו לגורמי טרור. בנט, בהתאם לשיטה זו, דרש להכפיל את היתרי העבודה כדי לבלום את גל הטרור.

הרעיון שלפיו ערבי עני יבצע יותר פיגועים מערבי עשיר ומערבי, נראה סביר ומשכנע. אמנם לא בטוח שהדבר הוכח בשטח. הרי הסכם אוסלו הקפיץ במאות אחוזים את מספר הפיגועים והקורבנות. היום בצה"ל מספרים לנו ש-67% מהמחבלים הם בעלי "רקע נפשי", היינו שמדובר באנשים שהם בסך הכל כועסים, מאוכזבים, במשבר עם נשותיהם או עם האבא שלהם. מאחורי מעשה הטרור, עומד הרצון לתרום משהו עבור חיי המחבל ומשפחתו, להיות גיבור ומוערך. לפי ההיגיון הזה, לא ממש יעיל לשפוך כסף לכל מי שרוצה להשמיד אותנו. גם תושבי אום אל פאחם יצאו בהמוניהם להלוויה של מחבל, למרות כל ההטבות שהם מקבלים מהמדינה הציונית.

האמת שזו ממש המצאה ישראלית לתת כמה שיותר כסף ועזרה למי שרוצה כמה שיותר רוצה לשלוח אותנו לים.

 

 • האכלה והכלה

ביוון העתיקה מספרים על מיתוס שבו תושבי טרויה היו מוכרחים להקריב בעלי חיים ונערות למפלצת ימית, כדי להרגיע אותה. אם לא, היא היתה נכנסת והורגת אנשים עד לעומק היבשה. יום אחד הרקולס הזדמן למקום ההוא, וחשב שזה לא רעיון טוב כל כך להאכיל את המפלצת הזאת, יצא והרג אותה. וכך הוא שחרר את תושבי טרויה, וביניהם גםאת בת המלך שנשלחה גם היא להיאכל על ידי המפלצת. הרקולס לא חשב להכיל את הרוע, הוא חשב שהרע הוא רע, שדמי חסות לא מרגיעים את הרוע, אלא מגבירים אותו ואת התיאבון שלו.

הפחד לא לפגוע במי שמנסה להשמיד אותנו, שמא יהיה יותר גרוע, שמא הוא יתעצבן, שמא הוא יכעס, מתאים אומנם להתנהגות שנכפתה על עם ישראל בגלות אך בוודאי לא מתאימה לישראל בארצו.

 

 • עובדות

ברצוני להצביע על שש עובדות שארבע מהן יכולות להשתנותושתיים לא תשתנינה בעשור הקרוב לדעתי.

 1. אירופה זקוקה נואשות להגירה. לא לסתם הגירה אלא אנשים עובדים עדיף בעלי מקצוע.

הילודה באירופה נעה בין 1.34 (ספרד ואיטליה)  ל-1.9  (צרפת  – בגלל כמות המוסלמים) ילדים לאישה. האוכלוסייה מזדקנת במהירות, ואין עדיין מספיק עובדים לשלם את הפנסיות ואת הניתוחים של אזרחי צרפת וגרמניה המזדקנים.

 1. ההגירה לאירופה היא מוסלמית

למרות שהאירופאים היו מעדיפים לשמור על מרקם החברתי – תרבותי  שלהם, בעל רוב נוצרי – מערבי, עם תרבות וערכים משל עצמם, ההגירה לאירופה מגיעה כיום מצפון אפריקה, מעיראק, סוריה, אריתריאה, מדינות שהן רובן ככולן מוסלמיות. כבר התרגלו האירופאים לכך שאין ברירה, כל הידיים העובדות שיגיעו, יהיו מוסלמיות. זה ישנה לגמרי את פני היבשת, לתמיד כנראה.

 1. רמת החיים באירופה גבוהה מבארץ.

למרות דרגת האשראי הגבוהה של ישראל, למרות הצמיחה היפה והאבטלה הנמוכה, עדיין רמת החיים באירופה גבוהה מאשר בארץ, הלימודים בחינם מגן הילדים עד לדוקטורט. כל עובד מקבל חמישה שבועות חופשה בשנה. ישנן הטבות רבות למשפחות מרובות ילדים (למעשה החל מ-3 ילדים!). עובדים רק  35 שעות  בשבוע, ועוד. בסה"כ החיים יותר קלים באירופה מבארץ, אמנם לא להרבה זמן כנראה.

 1. למוסלמים החיים תחת שלטון יהודי, די רע.

הערבים החיים יחד עם ישראל, בעלי ת"ז כחולה או כתומה די סובלים ברמות שונות. לא בגלל התנאים והמשכורות, לא בגלל הביטחון האישי – הרי מצבם טוב יותר מכל מוסלמי במזרח התיכון ושל רוב מוסלמים בעולם – אלא בעיקר בגלל הכבוד האבוד שלהם: הם חשים תחת כיבוש של מי שניצח את אחיהם מלחמה אחרי מלחמה, ואפילו כלכלית, למרות נתוני ההתחלה הירודים שלנו. גם חברי הכנסת הערבים מגדירים את עצמם "פלסטינים", מעזה עד אבו-דיס, דרך הבדואים בנגב. קיימים עויינות ותסכול פחות או יותר גדולים, באופן גלוי פחות או יותר ברשתות החברתיות, והערבים בינם ובין עצמם לא מתביישים להגיד את מה שהם חושבים על היהודים. ברור שלא כל המוסלמים בארץ רואים את עצמם יותר פלסטינים מדבר אחר, אך כולם רואים את עצמם ערבים הרבה יותר מ"ישראלים". הם לא אימצו את הזהות הישראלית הציונית.

 1. בסקרים מתבררשמאות אלפיםמערביי ארץ ישראל מוכנים לעזוב את הארץ.

מאז אוסלו 400,000 ערבים עזבו את יו"ש. בעזה לא עזבו, כי אין להם גבול שדרכו קל לצאת. 45% רוצים לעזוב, ואצל הצעירים המספרים מגיעים ל-65%. כךשהם בעצמם היו רוצים להתגורר במקום אחר. גם בתחומי הקו הירוק, היתה הגירה של מוסלמים לארצות אחרות מאז הקמת המדינה, אך המגמה הזאת נבלמה בעשורים האחרונים. דווקא ערביי ישראל יכולים ללכת לגור בכל מקום בעולם ולהגיע לשם עם דרכון ישראלי, בלי לשאול אף אחד.

 1. ההון האנושי של ערבים המתגוררים בארץ ישראל עולה בערכו אלף מונים על המהגרים של היום באירופה.

זאת העובדה החשובה ביותר, שגם לא עומדת להשתנות, כי:

הם בעלי מנטליות מערבית יחסית.

הם חיו במדינה מערבית שהם ספגו ממנה ערכים וגם רצו להידמות אליה.

הרמה הבריאותית שלהם גבוהה. הם מגיעים עם חיסונים, עם הרבה פחות מחלות.

הם למדו לימודים אקדמאים, באחוזים גבוהים.

הם מגיעים עם הון כלכלי עצמי.

הם מתכוונים להשתקע ולעבוד ולא לנצל את המדינות המארחות.

הם בדרך כלל יודעים אנגלית.

הם די "חילוניים" ביחס לממוצע במזרח התיכון.

הם יהיו מעוניינים להגר עם המשפחות שלהם, דבר שימנע משברים הנוצרים בכל מקום שמגיעים גברים לבדם.

הילודה המסורתית שלהם אמנם גבוהה מזו של האירופאים אך לא בצורה מאיימת.

אלה שיגיעו לא מעוניינים בכיבוש ומלחמות על אדמת אירופה, אלא בעיקר במשפחה ובקריירה שלהם.

 

לסיכום

גם אם על פי תורת אוסלו רף השנאה של הערבים ירד ככל שיהיה להם יותר טוב. אנחנו לא נגרום לערבים לאהוב את ישראל. וגם אם כמה יעשו זאת, תמיד תישאר כאן כמות מספיק גדולה של מחבלים פוטנציאלים. תמיד יהיו כאלו שיירו טילים, עפיפונים, ידרסו יהודים ועוד.

צריך לחשוב מחדש, ישנו חלון הזדמנות חד פעמי בהיסטוריה של יצירת משוואת WIN-WIN, בה כולם יכולים ליהנות מחילופי האוכלוסין. הדברים יעשו מרצון משני הצדדים. לאחר שהפוליטיקאים הישראלים יבינו שזה האינטרס של כולם, הדברים יתחילו להתממש לדעתי.

לראשונה, השבוע ראש ממשלת ישראל דיבר על האפשרות הזאת בגלוי בכנסת, וברור שניתן לקדם את הנושא.

מיליוני יהודים עזבו את אירופה ואת מדינות ערב, וחילופי אוכלוסיה הם דברים נפוצים בעולם כולו במאה השנים האחרונות. לכן, אין צריך לפחד ממהלכים כאלו, במיוחד שהם נעשו מרצון החופשי של התושבים.

]]>
http://www.onlyisrael.net/?feed=rss2&p=1452 0
הרבה ארצות ומעט מקרא http://www.onlyisrael.net/?p=1434 http://www.onlyisrael.net/?p=1434#respond Wed, 21 Jun 2017 19:15:08 +0000 http://www.onlyisrael.net/?p=1434 היסטוריית עם ישראל משמשת לקידום ערכים פוסטמודרניים דווקא

היסטוריית עם ישראל משמשת לקידום ערכים פוסטמודרניים דווקא

השבוע, בקרתי לראשונה במוזיאון ארצות המקרא. ורציתי לספר לכם, על הרושם והתובנות שיצאו לי משם.

כמו בכל מקום שאני הולך, חיפשתי איך אפשר שם לפגוש את ה', ולחזק יראת שמיים. חשבתי שהמקום אכן עשוי להתאים למשימה כזאת, בעיקר עבור הנוער.

היו שם מדריכים שנתנו הסברים היסטוריים בכל חדר לקבוצות של עשרות מבקרים. נערות מחופשות ארגנו פעולות וספורים לילדים. על הקירות באותיות גדולות, צוינו פסוקים (בדרך כלל מהתנ"ך) המזכירים את האזור המיוחד באולם. הפסוקים ומתורגמים לאנגלית ולערבית (לא שאני מאמין שהרבה ערבים באים לבקר כאן מרצונם).

בגלל חול המועד, ובגלל ירושלים, מעל 90% מהקהל היו דתיים או חרדים. היה ממש מלא, ומול כל חלון ,כל פסל, עמדו כמה משפחות וילדים.

עד כאן, הכל נראה טוב, חוץ מהעיקר: התכנים, והאג'נדה.

אכן, הרגשתי במוזיאון אירופאי שמספרים לנו על איזה עמים שלא לא קשורים לאף אחד. ממש היסטוריה, או פרה-היסטוריה, עם ישראל והתנ"ך, לא מחוברים שם:

– המדריכה הצעירה התחילה את הסיפור שלה עם שאלה לילדים: מי יודע מי היה אל השמש במצרים – ענו "רע". – "נכון! – היא ענתה, אבל תראו שהוא לא היה כזה רע, אלא דווקא נחמד. ומכאן מתחיל סיפור על פרעה שחולם חלום, רק שהפעם הוא חלום של עבודה זרה, שמי שמנצח בו הוא האל הטוב של השמש! סיפור ממש חינוכי, אם יצר העבודה זרה לא היה בטל מהעולם, הייתי שם מתערב, נראה לי.

– המדריך מבוגר, הצליח לגרום למשפחות הדתיות והחרדיות להיות קצת מבוהלות: הוא סיפר להם שעל פי "התזה המינימליסטית", דוד ושלמה לא היו ולא נבראו, ואין לנו עד היום שום ממצא ארכיאולוגי שמתיישר עם הסיפור התנ"כי. ראיתי נשים חרדיות שהרגישו מאוד לא בנוח. אף אחד גם לא ידע ממש לענות לו.

– מול כל תמונה נמצא הסבר קצר על הממצא הארכיאולוגי על שנים לפני הספירה הנוצרית. קשה ליהודי שם להתמצא מול התנ"ך. היה עוזר במיוחד תוספת קצרה כגון ,"תקופת השופטים", "תקופת אברהם אבינו", "תקופת דוד המלך". הדבר היה עוזר ליהודי מחובר למקורות להתחבר לאומנות, או לאמונה המוצגת שם.

– יש הסבר תמציתי על כל הדתות שבאזור. כולל דת ישראל (יבש, ללא זיופים, אני מודה). הרגשתי שם מוזר. איפה אני?

 

אז נזכרתי במילים של חבר שהיה לי במילואים. הוא למד ארכיאולוגיה, והיה שם הדתי היחיד, והוא סיפר לי שאלמלא השיעורים של הרב שרקי ושל הרב זייני הוא היה מוריד מזמן את הכיפה שלו. ושהמורים היו עושים צחוק מהמקורות בכל הזדמנות אפשרית. הוא סיפר ששם באקדמיה, יש אג'נדה מאוד ברורה ואסור לזוז ממנה.

למרות שבעשורים האחרונים התגלו הרבה הוכחות התומכות בסיפור התנ"כי, בהר הבית (בית ראשון ושני), בכפר השילוח, שבו מצאו חותם שמות השרים ששלחו את ירמיהו לבור ועוד מאות הוכחות תנ"כיות, בקבר דוד המלך, במזבח יהשועשילה הקדומה, הרבה תגליות מבית ראשון במדבר יהודה, בבית שמש, בחברון, ועוד.

שמעתי את אדם זרטל ז"ל אומר שהוא תיעד אלפי מקומות של התנ"ך ולא מצא עד היום ממצא ארכיאולוגי אחד שסותר את התנ"ך.

 

מה שקלטתי היום, זה שנותרו עוד מקומות רבים שנשלטים על ידי אליטות, שלא נותנות לעובדות ולגילויים מרעישים להפריע להם, גם בתחום שלהם ממש. גם שר תיירות חובש כיפה לא משפיע על דברים כאלו. ברוב המקומות הקשורים למדעי הרוח והאקדמיה אין לערכי היהדות, מקום כפי שהוא מופיע בלב המשפחות הישראליות. 

מי שירצה לעשות שם הבדל, יצטרך לשלוח לשם את בניו, ואת בנותיו. אך כמו בתוך הצבא, השינוי ייעשה מבפנים, בצורה איטית. גם כאן, חלקם יחזרו משם ללא כיפה או ללא יראת שמיים, ורבנים יצטרכו לחשוב על הכנות מתאימות למסגרות כאלו. אך, האמת מארץ תצמח, הבירור ייעשה, מתוך הזמן, מסירות הנפש, והגילויים החדשים שהקב"ה עוד וודאי יביא לנו.

 

]]>
http://www.onlyisrael.net/?feed=rss2&p=1434 0
כמה תובנות מפרסום "החתונה המדוברת" http://www.onlyisrael.net/?p=1423 http://www.onlyisrael.net/?p=1423#respond Mon, 28 Dec 2015 22:06:09 +0000 http://www.onlyisrael.net/?p=1423 מי היו השחקנים שלא הוזמנו לחתונה?

מי היו השחקנים שלא הוזמנו לחתונה?

לא אהבתי את הסרט של החתונה המפורסם. לא אהבתי לראות יהודים שמנפנפים סכינים בשמחה כמו ערבים. היה בזה משהו ברברי ולא מתאים. עם כל זה, אני סבור שכמעט כל התגובות ששמענו על המקרה היו מוטעות.

קלטתי מיד איזה ניצחון יש כאן לשמאל, ולשונאי ישראל למניהם. גם איילת שקד קלטה איזה מטעמים יעשו מזה בעולם כולו. אם הייתי שם, הייתי עוצר אותם בגופי, מן הסתם. ברור לי שיש סבירות גבוהה שמדובר בעוד תרגיל מוצלח של השב"כ שהתחיל להרגיש לחץ ציבורי בשל מעלליו. הרי משפחות החתן והכלה אמרו שהרבה אנשים נכנסו לשם, והם לא היו מוזמנים כלל. לפני האירוע הותקנו מצלמות במקום, שהורידו מיד אחרי הצגת הסכין, מחזיק התמונה לבש בגדי חול עם קפוצ'ון, לא מוכר על ידי אף אחד מהמשפחות. הוא גם נעלם מיד אחרי "ההצגה". מלא אנשים שלא היו מוזמנים הציגו תעודת שוטר וחיכו שם, גם הם יצאו אחרי ההצגה.

מה באמת מפריע שם

אחרי חשיבה, נסיתי לחשוב, מה מפריע ליהודים בסרט הזה, ולמה השמאל כל כך כועס (ושמח יחד שיש לו "הכשר"לחורבן הבא). היהודים בארצנו חיים עדיין בתסמונת של פוסטשואה. הם רוצים להיות "מתגוננים", "לא להידמות להם", לא "להיות התוקפים". תמיד להישאר בעמדה הזאת, של להיות "בסדר" בסכסוך בעיני עצמם, ולפני עיני העולם.

הבחורים האלו שוברים הכל, אם יש כאלו בעמנו, אז כל העם שלי כבר לא כזה "טהור". אלא די דומה להם. לכן, אין לי הצדקה לקיום שלי אפילו בארצנו. כי רק השואה אולי נתנה לי הצדקה מוסרית לשוב אל ארץ אבותיי. אם אני דומה לרוצח שלי, אז אני כבר לא יכול להגן על עצמי. בגלל זה שונאים אותם כל כך חזק, חזק יותר מהמחבלים עצמם, גם יותר מרוצחי משפחת פוגל.

עד כאן, מחשבותיהן של חלק גדול מעמנו שיושב חזק על השלטון של המדינה.

מתוך סערת הרגשות, כל הערכים שקיימים בחברה הישראלית, כמו חוק, סדר, שוויון ובוודאי אחווה, נרמסים, נשכחים, ומבוטלים.

האנטישמים והשמאלנים

שיטה ידועה בעולם כדי לאפשר אמצעים קשים נגד קבוצה מסוימת היא שיש קודם כל להכשיר את דעת הקהל ואחר כך לפעול. כשהמעשים של הקבוצה לא מספיק "רעים" כדי לעודד שנאה כלפיה יש לקחת מקרים פרטיים ולנסות דרכם להשחיר את כל הקבוצה (מותר גם "לייצר"). רק אז, אפשר להשתמש באמצעי דיכוי מתאימים. כך עשו אנטישמים בעולם כולו, כך עושים היהודים שנגועים בשנאה עצמית: "כל נערי הגבעות רצחו משפחה שלמה בדומא". לא שאני מאמין שבכלל שיהודי עשה את זה. כך אפשר להגביר את הלחץ על כולם לא משנה מה עשו או לא. חשיפת סרט החתונה שהתקיימה לפני שבועיים (כולל התוספות הלא מקריות שבתוכם) מאפשרת המשך העינויים, לשביעת תאבונם של שר הבטחון, וואלה, YNET, המנהל האזרחי, הבג"צ, הפרקליטות, רוב התקשורת ואחינו השמאלנים.

מטרת העינויים

לא נעים לחיות במדינה שמענה אנשים. אומנם, כשמסתכלים על השכונה הלא נעימה שבה אנחנו חיים, והברבריות של האויבים שלנו, אין ברירה לפעמים אלא ללחוץ על מחבל כדי לעצור את האח שלו שבדרך לרצוח עוד יהודים. כך מפורש בחוק. לא שמעתי שהשתמשו בעינויים כדי לקבל "הודאה" על פשע כלשהו. בעולם התחתון יש הרבהאנשים שעושים דברים נוראים, לא מענים אותם, ולא כל כך מצליחים לעצור אותם לרוב. יש הרבה מאוד ערבים שמיידים אבנים במטרה להרוג יהודים, גם כשתופסים אותם, לא מענים אותם. גם כאלו שכבר הצליחו לרצוח יהודים בדם קר, כמו רוצחי משפחת פוגל זכו לעורך דין מהיום הראשון. הם לא עונו. לא שלא מגיע להם, אלא שבישראל אמורים על פי חוק לענות אנשים רק כדי להוציא מהם מידע על פיגוע בדרך.

הלא אותם בחורים היו לרוב במעצר מנהלי, מעצר בית, אז למה לענות אותם כדי להוציא מהם הודאה על מעשה העבר (שהם מן הסתם גם לא עשו)? גם לא בגלל פשעים גדולים, הרי הם פושעים הרבה פחות משכניהם בכפר ממול, שכל יום זורקים אבנים ובקת"בים נגד יהודים.

אלא יש כאן מטרה אחת: לרסק את הבחורים, את משפחתם, את חבריהם, להכות את כל הימין למעשה, ולהכין את הגירוש הגדול. הכל מסיבות פוליטיות ורגשיות.

כמה מילים על הצעירים היהודים בגבהות

כפי שכבר אמרתי לא יפתיע אותי אם נגלה שבסרט הזה, הביאו לנו עוד "שמפניות" כדי לטפל בימין כפי שעשו בעבר עם רצח רבין. גם אם כמה הזויים רקדו בצורה שלא מוצאת חן בעיניי, וגם אם חלק מהם עשו מעשים שאסור לעשות גם על פי השקפתי, אסור לשכוח את הזכויות שיש לבחורים האלו: הם עומדים לבדם בשטחי יו"ש ומנסים לתפוס שטח מול הערבים שמשתלטים על כל מקום שלא יושבים בו יהודים. הם עסוקים בהתיישבות בתנאים הכי קשים שיש, בקור, בשלג וברוח, פעמים רבות בלי חשמל, מים ומקווה קרוב, מול צה"ל שלא תמיד מגן עליהם (אם לא מתנכל להם). מול שר הביטחון שחתם עליהם חוזה, אלופי פיקוד המרכז, מח"טים, שרואים בהם האויב. מול מנהל אזרחי שיהרוס בלי צו ובלי משפט עבודה חקלאית והתיישבותית של שנים. מול עם ישראל שלא מבין "מה הם עושים שם". ואפילו מול מועצת יש"ע שהיתה מעדיפה שגם הם לא היו שם. אז אותם בחורים שמוכנים לסבול כל כך מתוך הרגשה של שליחות למען עתיד עם ישראל וארצו, גם אם הם לא למדו את אותה תורה מאתנו, גם אם לא רק עושים רק דברים ראויים, מגיע להם יותר אחווה ממה שהם זוכים כיום, גם במרתפי העינויים של השב"כ וגם בלבבות עם ישראל.

]]>
http://www.onlyisrael.net/?feed=rss2&p=1423 0
ההספד שלי אליך, שלום הי"ד. http://www.onlyisrael.net/?p=1409 http://www.onlyisrael.net/?p=1409#respond Fri, 17 Apr 2015 12:52:46 +0000 http://www.onlyisrael.net/?p=1409 שלום, עם ספר מטייל בארץ ישראל, אתה.

שלום, עם ספר מטייל בארץ ישראל, אתה.

 

שלום היקר, היום קברנו אותך, ואני קברתי אח. אני מכיר אותך מגיל 3, לא זוכר את הפנים שלך ללא חיוך, לא זוכר אותך כועס. למרות היותך צעיר, קיבלתי אני, השראה רבה ממך וממה שהייתה. הייתה בשבילי דוגמא לתפארת של נוער שעבורו היה שווה להילחם כל מה שנלחמנו: מסירות נפש, אהבת ה', צדקות, שמחה ורצינות גם יחד. אני קורא לזה גדלות. הכל בטבעיות, בלי שאפילו תרגיש בכך. בשיחות שלנו בשבת, אהבתי והערכתי את אהבת הארץ הבלתי מתפשרת שלך, גם כלפי היהודים היקרים השלטון מתנכל להם. רצית לתת, רצית להשפיע, רצית לקדם את עם ישראל ואת ארצו. הלכת לחינוך ולהדרכת טיולים. "זה הכיוון" אמרת לי. כמה רצינות, כמה אחריות, כמה אהבה, כבר בגילך הצעיר!

"שהקב"ה יגיד די לצרותינו"

נוכחתי ביותר מדי לוויות של חברים צעירים שנרצחו על קידוש ה'. בכל ההספדים אני שומע את המשפט המשונה הזה. "שם במרום, תתפלל שהקב"ה יעצור את רצח היהודים וכו' וכו'." ולי נראה שאלו תפילות מתקשות בגלות. שם מי יקום על עם ישראל? אבל כאן, זה נראה כל כך לא קשור?  הרי הקב"ה נתן לנו צבא חזק, משטרה חזקה (הם מוכיחים את זה כל יום נגד יהודים), כלכלה חזקה. יש בתי משפט, יש פרקליטות, יש שב"כ (בערך). מה אתם רוצים מהקב"ה? הרי הוא נתן לנו כלים ויכולות! אנחנו צריכים להגיד לצרותינו די! הערבים לא הולכים להשתנות. כל הזמן הם ירצו וינסו לרצוח יהודים, מאז ישמעאל זה לא הפסיק, אז מה אתם רוצים מהקב"ה?

זה מזכיר לי את המשל המפורסם של היהודי הצדיק שנלכד בתוך בתו הבוער, ומסרב לקבל עזרה מאנשים, כי הוא מחכה להצלה מאיתו ית'. בסוף בהגיעו השמיימה, הוא שואל מה קרא שה' לא הציל אותו, אז מסבירים לו שה' שלח, שכנים, חבלים, סולמות, ואפילו מסוק, אך זה סירב להיעזר בהם…

בתים זה לא צדק.

הפרקליטות, התקשורת, בית המשפט, הצליחו "לגהץ" את כולנו. כמעט אף אחד לא מדבר על זה שצה"ל צריך לנקום, לעשות צדק. או שמדינת ישראל צריכה לנקום. אנחנו נשלם בדם בנינו בכמה בתים, או כמה אישורים על בתים שניתנו בעבר, בוטלו וניתנו שוב. ברור, שהתשובה הציונית הייתה מאז ומתמיד קיימת ויעילה. ישובים רבים קמו על שמות חברים שנרצחו ע"י בני עוולה. אך לפני זה הייתה קמה יחידה 101, ועושה סדר בעולם עושה צדק בעולם. עושה חינוך בעולם, בשפה המקומית המדוברת והמובנת היטב ע"י השכנים. אין 101?  צה"ל, או שב"כ של היום, יעשו את העבודה. אחרי זה בבקשה, תבנו כמה שיותר בתים.

בתים, זה לא צדק. לנקום ברע, זה הצדק. זהו התפקיד של עם ישראל, לא רק במטרת חינוך השכנים והישרדות בשכונה הלא נחמה שהוא מתגורר בה, אלא צדק בשמיים ובארץ, צדק בפני ה',

בתים זו נחמה.

למה לא מדברים על צדק?

יש כאן מי שצודק ומי שטועה. עשיית הצדק, מדינת ישראל וויתרה עליה מזמן, ונתניהו מזמן וויתר אפילו על הנחמה ("הם רוצחים ואנחנו בונים… בלה בלה בלה בלה"), עוד לא ראיתי תב"ע מאושר על איתמר, ולא שכונת האולפנה בבית אל על טילה. עלינו לנסות להבין מה שורש הדברים.

העולם המודרני מתקשה לדבר על מלחמה צודקת. האווירה הפוסט-מודרנית אוסרת כמעט על הצירוף הזה "מלחמה"-"צודקת". כדי להתגבר על הקושי הזה, המציאו בארץ ובעולם המושג של "מלחמה נגד טרור".

הטרור, זה רע. אם כך להילחם ברע מהסוג הזה, זה לגיטימי, אולי צודק אפילו.

עוד ראינו סוג של ניסיון לצרף "מלחמה" ל"צדק" שמנסים להחזר "שלטון לגיטימי" אחרי מהפכה צבאית. גם שם מדובר על אחיזת עניים, כי מי בדק כמה "לגיטימי" היה השלטון הקודם.

עם ישראל צריך לדבר על צדק, במלחמתו נגד הערבים.

– הצדק בזכותנו על הארץ (בשם ה' מול ארה"ב, אפריקה, והאסלאם, ובשם ההיסטוריה מול אירופה),

– הצדק במלחמתנו מול הברבריות הערבית שחוגגת בכל מקום שהם נמצאים, שבה העזתים מוכנים לשחוט את בניהם בעצמם כדי להיראות "צודקים" ב-CNN.

– הצדק של המוסר הטוב והרע, שמצד אחד, יש צדיקים כמוך שלום, שעסוקים בכל חייהם, רק בבניה ובנתינה, וכאלו שהצד השני מייצר, שעסוקים רק איך להרס, לטבוח, להתפוצץ.

להבין את תפקידו של עם ישראל

התפקיד של עם ישראל בעולם, אינו רק בניית הארץ לתפארת האומה, ולטובת העולם כולו. התפקיד של עם ישראל הוא להראות שיש כרגע מלחמה של הטוב מול הרע, ושמתי שכל העולם התייאש מלנצח אותו, זה אפשרי, וכך יהיה בע"ה.

ואם תפילה אחת יש לי שלום היקר, שתביא איתך למעלה לפני המלך במרומים, שהוא ית' יאיר את עמו להתעורר, לשוב אל עצמו ולערכיו, בעוז ועוונה, כמו שאתה הייתה, שלום האהוב שלנו.

 

]]>
http://www.onlyisrael.net/?feed=rss2&p=1409 0
מלחמות המוסלמים באזורינו http://www.onlyisrael.net/?p=1404 http://www.onlyisrael.net/?p=1404#respond Thu, 09 Apr 2015 15:32:26 +0000 http://www.onlyisrael.net/?p=1404 מלחמת הערבים והמוסלמים - כולם נגד כולם

מלחמת הערבים והמוסלמים – כולם נגד כולם

ננסה כאן לעשות קצת סדר בבלגן אצל השכנים שלנו. מי נגד מי (זה לא פשוט…) , ואיפה ישראל בכל זה.

שיעים נגד סונים

המלחמה היותר נפוצה, שמתרחשת בכל מקום במזרח התיכון וגם מעבר לו, מציבה סונים נגד שיעים. המלחמה הזאת מגיעה עד לפקיסטאן, שם 40 מיליון שיעיים (20%) מנסים גם כן להרהר את השלטון הסוני.

השיעים: איראן, חזבאללה, חצי עיראק, חות'ים בתימן, שלטון אסאד בסוריה (20% מהשטח כרגע), בחריין, אזרבייג'אן. (סה"כ הם מהווים 15% מהמוסלמים בעולם)

הסונים: כל שאר מדינות ערב כולל כל המוסלמים באפריקה, סעודיה, מצרים, טורקיה, אינדונזיה, פקיסטן וכו'. אפשר להוסיף שגם המוסלמים באירופה ואמריקה הם בד"כ סונים. עליהם יש להוסיף עוד שלושה מבצעי ג'יהאד, דאע"ש, אל קאעידה, האחים המוסלמים, שמנסים להשיב את הח'ליפות העולמית. (שלטון מוסלמי אחד על העולם כולו – "ימות המשיח" שלהם).

אבל למעשה, הדברים מסובכים יותר.

סעודיה ומצרים (הסוניות) נלחמות נגד השיעיים שהשתלטו על תימן (מדינה עם רוב סוני זעום), כי מנסים להחליש את אחיזת איראן על האזור כולו.

מדינות מתפוררות נגד אימפריות שרוצות לקום

המדינה האיסלמית (דאע"ש), אל קאעידה, ואיראן, חותרות להשתלט בשלב ראשון על כל המדינות המוסלמיות, דרך שבטים מקומיים שאותם הם מאמנים ומחמשים. חלקם (דאע”ש בעיקר) מצליחים לגרור אל שורותיהם גם צעירים רבים מאירופה.

מדינות כמו מצרים (בסיני), לוב, תימן, סעודיה, ירדן, רואות את עצמן בסכנה ממשית מול דאע"ש מצד אחד, ואיראן מצד שני. גם סונים וגם שיעים לוטשים את עיניהם למטרות אלו. טורקיה בעלת ברית נסתרת עם דאע"ש, עדיין חולמת להחזיר את האמפריה האבודה שלה, אבל גם מנסה להיכנס לאירופה. כל המדינות האלו הופכות למטרה ראשונית להפלה מצד כל אלו הרוצים להקים אימפריה מוסלמית אחת בכל העולם. יש לזכור שרוב המדינות המוסלמיות הן למעשה המצאת המערב (ה"כופרים"). די לראות בזה את הגבולות שלהן, קווים ישרים במפה). האסלאם, הקלאסי אינו מכיר במושג "מדינות" אלא עולם מאוחד מוסלמי.

מהבעת' דרך האחים המוסלמים לדאע"ש – כולם נגד כולם

הבעת' הוא שלטון "חילוני צבאי" שמאפיין מדינות כמו סוריה ועיראק של סדאם חוסיין. השלטון המסורתי במדינות ערב היה תמיד, שלטון חזק של איש אחד שעובר בירושה ונתמך במידה רבה ע"י הצבא. השלטונות האלו נמצאים כולם במלחמות פנימיות גלויות פחות או יותר.

שלושת הארגונים הבאים, שמו לעצמם כמטרה השלטת האסלאם על העולם כולו. למרות שכולם סונים, הם נוהגים להרוג זה את זה:

האחים המוסלמים: הם רוצים להקים אלטרנטיבה לשלטון בכל מדינה שהם נמצאים בה, ולנסות בדרכים שונות להגיע לשלטון. ביש"ע הם נקראים חמאס, בישראל מפלגת רע"מ, ובמצרים מורסי הצליח בזמנו להיבחר. גם עבורם, החלום הוא שלטון מוסלמי אחד על כל העולם, אך הם מוכנים לא להרוג את כולם עד שזה יקרה. השיטה שלהם היא איפה שהם יכולים, להקים מפלגות מקומיות, לעזור לחלשים, ללמד אותם את דרכי האסלאם, ולבנות שלטון מלמטה, חוץ מעל אדמה "דאר אל אסלאם" כמו ישראל, שם הם נוקטים בג'יהאד.

אל-קאעידה: תנועה סלאפית שהתחילה באפגניסטן (המוג'הידין) מתמחה בעולם כולו בפעולות טרור נגד כל מי שלא חושב כמותם, בעיקר ארה"ב, אבל גם מדינות מוסלמיות אחרות. מדינה שתקפה מוסלמים כמו ארה"ב הופכת למטרה לתקיפה מועדפת לתקיפה, (עיין מגדל התאומים).

בסוריה ובעיראק, קבוצות שונות משתייכות אליהם, אך לפעמים רבים ביניהם ויורים אחד על השני. הם לא שולטים בפועל באף מדינה כרגע. אבל תורמים לאי יציבות בכל מדינה ערבית או מוסלמית כמעט.

דאע"ש: השחקן החדש המפורסם והמאיים ביותר. בהתחלה במימון אמריקאי ואימון טורקי, דאע"ש הצליח למשוך אליו כוחות ומשאבים רבים מכל העולם. הוא חותר להקמת מדינה אסלאמית אחת בכל העולם. נכון לעכשיו, רוב סוריה ועיראק בידיים שלהם. הוא נחשב לגורם הקיצוני ביותר (הכל יחסי!) בזה שהוא מחשיב כ"כופר" כל מי שלא נמצא בדיוק בזרם שלו, היינו שאר העולם. יש להדגיש את המשיכה העצומה שברעיון חידוש הח'ליפות לאחר האסון של הפלתה ע"י אתאטרוק ב- 1924, אירוע הנחשב לאסון הגדול ביותר לאסלאם. שם הפרידו בין הדת מהמדינה, ונוצרה לראשונה, מדינה מוסלמית לא דתית. ע"פ הדגם הזה, נבנו בהמשך רוב מדינות האסלאם בעולם.

ישראל והמורדים הסורים

בגבול הצפוני של ישראל, נמצא ארגון המורדים "ג'באת אל נוסרא", המשתייך לאל-קאעידא. הוא הפך להיות הסיוט הגדול ביותר של חיזבאללה וצבא אסאד, ואולי לא במקרה, ישראל מרפאה את כל הפצועים שמבאים אליה בגבול, לארגון חלקם מאותו ארגון ע"פ פרסומים זרים. "ג'באת אל נוסרא" מצליח לייצר פיגועי איכות בעומק שטח חיזבאללה, כנראה בעזרת מעצמה שמסייעת לו בתחום המודיעיני. ישראל או ארה"ב (הרי הם עבדו יחד עם ה-CIA בתחילת מלחמת האזרחים נגד אסד, לפני שאובמה החליף שוב בעל ברית אזורי). הם גורמים כל כך הרבה נזקים למשטר, שאיראן החליטה לשגר כוחות עילית בקרב נגדם, ממש בגבול ישראל-סוריה. אומנם נכון לעכשיו, גם החיילים האיראנים נופלים שם כמו זבובים.

רק כאוס והרס באופק

יש עדיין הרבה שדות נפט, הרבה נשק, והרבה אינטרסים במזרח התיכון. ולמרות שהמערב לא יודע להסביר את זה לגמרי, דאע"ש שנלחם כיום נגד רוסיה, ארה"ב ,אירופה, איראן וסוריה, מצליח לנצח בכמעט כל הקרבות. אומרים שזה בזכות הניסיון הרב והמוטיבציה הגבוהה של לוחמיו. הם גם זורעים פחד בכל מקום, לאחר שהם הורגים ללא הבחנה כל מי שנמצא בדרכם. ההרג

והחורבן לא ממש מפריעות לארה"ב ורוסיה, עבורם זה משתלם כלכלית ודיפלומטית. לכן הם לא רואים סיבה להנמיך את התערבותם או את הלהבות באזור.

האם כל זה טוב לישראל?

שאלתי כמה מומחי נשק בנושא. ישראל אינה מרוצה מכמות ואיכות הנשקים שמגיעים לאזור שלנו. כל המשטרים הפכו ללא יציבים, וגורמי טרור מצטיידים בנשק איכותי, שמסוגל לפגוע בקלות בישראל. אין לשכוח גם כן, שלמרות השנאה ההדדית, כולם רואים בישראל את האויב המשותף שמולם הם יתעמתו בקרב האחרון בסוף הימים ע"פ אמונתם.

אם כל זה, ברור שישראל הפכה להיות עבור השכנים, מטרה משנית להשמדה. אך הדבר היותר החיובי, הוא שיותר ויותר אנשים בארץ ובעולם, מבינים איזה שכנים יש לנו, וכמה יהיה התאבדותי להוסיף עוד מדינת פת"ח-חמאס בלב ישראל.

]]>
http://www.onlyisrael.net/?feed=rss2&p=1404 0
מכינים לנו מדינה פלסטינית בלי צורך ל"הסכם שלום" http://www.onlyisrael.net/?p=1393 http://www.onlyisrael.net/?p=1393#respond Tue, 25 Nov 2014 21:02:48 +0000 http://www.onlyisrael.net/?p=1393 האו"ם עלול לאנוס את ישראל עם מדינה פלסטינת על אדמה יש"ע

האו"ם עלול לאנוס את ישראל עם מדינה פלסטינת על אדמת יש"ע

בשבועות אלו מנסים ה"פלסטינים" להביא את הקמת מדינתם במועצת הביטחון של האו"ם. מאחר והאמריקאים עלולים לא לבלום את המהלך, הם מריצים במקביל שתי הצבעות מסוכנות לעתיד ישראל. נסביר כאן את המהלך הראשי שלהם בנושא : הקמת מדינה פלסטינית בלב ישראל. ללא צורך בשום מו"מ או הסכם "שלום".

כללי משחק להקמת מדינה חדשה:

ישנם 3 שלבים להקמת מדינה:

–          הצבעה של 2/3 של האסיפה הכללית של האו"ם. בוצע ביד רמה (ללא שום ניסיון בלימה גלוי של ישראל).

–          רוב במועצת הביטחון (ללא ווטו של אחד החברים הקבועים שם – ארה"ב, רוסיה, סין, צרפת, אנגליה).

–          הצהרת עצמאות (ברדיו או בטלוויזיה).

החברים הלא קבועים של במועצת הביטחון הנם (לשנת 2014): רואנדה, צ'אד, ניגריה, ארגנטינה, צ'ילה, קוריאה הדרומית, ירדן, ליטא, לוקסמבורג, אוסטרליה. (בשנת 2015, המצב מחמיר מבחינת ישראל, כש-7 מדינות חברות מתחלפות תהיינה עוינות לישראל). כזכור, העולם אינו זקוק להסכמת ישראל כדי להקים מדינה שם!

השימוש בווטו גובה מחיר דיפלומטי:

כשאחת המעצמות משתמשת בווטו, היא משלמת על זה מחיר במישור הדיפלומטי, היא מצטיירת כ"לא צודקת", כ"מבודדות", כ"לא שקולה", ו"בעלת אינטרסים". גם אם הדבר לא חשוב כ"כ בעיני רוסיה או סין, הוא חשוב ביותר בעיני ארה"ב צרפת ואנגליה שרוצים להצטייר בעולם כ"נאורים". לכן, המעצמות הצליחו כמעט תמיד למנוע מההצבעות המביכות להגיע עד למועצת הביטחון. השימוש בנשק הווטו נשאר נדיר בתולדות האו"ם (רוסיה – 123 פעמים, ארה"ב – 82, אנגליה – 32, צרפת – 18, סין – 6). כעת לאחר ש-4 מתוך 5 החברים הקבועים כבר אמרו שהם בעד הקמת מדינה פלסטינית, רק ארה"ב יכולה להטיל ווטו נגד המהלך. (כזכור איראן היא השותפה העיקרית של סין בתחום האנרגיה, ולכן אין לבנות עליה).

תבוסת אובמה בבתי הנבחרים לא משנה דבר

למרות נפילת הדמוקרטים בקונגרס ובסנאט בבחירות האחרונות, מדיניות החוץ של ארה"ב נשארת בידיים הבלעדיות של הנשיא ע"פ החוקה. נכון הוא הדבר, שכל החלטה שכרוכה בתקציב או בחקיקה תלויה מעכשיו ברפובליקנים, אך ההצבעה במועצת הביטחון לא זקוקה לא לזה ולא לזה, ולכן ואין בצורה פורמאלית שום גורם אנושי שיכול לעצור בעד אובמה לנקום בנתניהו, ובישראל כפי רצונו באו"ם.

מדינות שונות מכירות בפלסטין

אין משמעות רבה בשטח, של הכרה של מדינות שונות בעולם במדינה הפלסטינית. רק למועצת הביטחון הזכות החוקית להקים מדינה בפועל. אך במישור ההסברתי, דיפלומטי, מדובר על עוד ניצחון שלהם. זה מוסיף על "לגיטימיות" הדרישה שלהם, ועוד יותר מרתיע את ארה"ב מלהשתמש בנשק הווטו שלהם. בניגוד לישראל, הפלסטינים אינם נחים לרגע ופועלים בכל העולם לקידום המטרה שלהם.

האקרובאטיקה של נתניהו הביאה אותנו למצב הזה.

באו"ם נתניהו הצהיר לפני כל העולם, שאם רק אבו מאזן יגיד שתי המילים "מדינה יהודית", אז הוא יהיה הראשון שיצביע בעד מדינה פלסטינאית. העולם מבין שלמעשה כולם מסכימים, ושראש המחנה הלאומי של ישראל גם הוא והעם עמו תומכים במהלך. מדינות העולם, גם הלא עוינות לישראל מבינות שבסה"כ יש הסכמה על צדקת המהלך, ועל נחיצותו לטובת שני הצדדים, רק שיש לייצר הסדרי ביטחון מתאימים לישראל. אז למה לא לקדם אותו?

אפילו AIPAC בעד מדינה פלסטינית

AIPAC הינה השלוחה החזקה ביותר שקיימת בארה"ב. מטרתה הינה להגן על אינטרסי מדינת ישראל מול מקבלי ההחלטות בארה"ב. עם כל זה, היא "תומכת בצורה חזקה" בהקמת מדינה פלסטינית. מכך, ניתן להבין את גודל הנזק והבלבול בעולם ביחס לשאלה מה הם האינטרסים של מדינת ישראל (74% מהיהודים בארץ נגד מדינה פלסטינית).

פועלים בשקט, ובלא תקווה ובלי עוצמה

השבוע, במרכז הליכוד, שאלתי ישירות את השר שטייניץ ואת זאב אלקין, למה הם לא פעילים בנושא. שניהם ענו לי שהם עושים המון אך ללא הצלחה. בכל מקרה, לא שומעים באף מקום על התנגדות רשמית של מדינת ישראל. אם השרים עובדים, אז זה בשקט. גם בארץ הנושא לא עולה לכותרות. אפשר להבין שזאת השיטה והמדיניות של ראש הממשלה.

הדבר היחיד שיכול להועיל, להגיד את האמת, אך לא בשקט.

יש המון מה לענות לעולם: שאין עם פלסטיני בכלל. שכל מדינה פלסטינית לא תביא שלום אלא מלחמה אינסופית עד לסוף קיומה של מדינת ישראל כפי תוכנית השלבים של ערפאת. ש"הסכם שלום" אינו מהווה ערובה לשלום במזרח התיכון. שכל החזיתות של ישראל נפיצות ומלאות במיליציות חמושות, שלא לקחנו שום אדמות מהפלסטינאים ב-67 אלא מהירדנים והמצריים, ושהם כבר וויתרו עליהן. שיש כבר 22 מדינות מוסלמיות בעולם, שמדינת ישראל נותרה אי היציבות והשפיות היחיד באזור כולו. שהצד שני מחנך את בניו ללא הרף להשמדת ישראל. שאין הבדל מדיני בין החמאס ופת"ח, רק טקטי. שגם התנ"ך וגם הקוראן מכירים שעם ישראל הוא בעל הבית בארץ. שהחוקים הבינלאומיים העכשוויים דווקא רואים בעם ישראל את הריבון ביו"ש ובעזה. שרק צה"ל בשטח מונע יום-יום ירי רקטות על ערי המרכז.

יש הרבה מה להשיב. טענות חזקות ומוחצות מול הבורות של העולם כולו. אבל, הן לא יכולות להיאמר בשקט, כי מקבלי ההחלטות בעולם אפילו אם ישתכנעו, יצטרכו לעמוד מול הבוחרים שלהם ולהסביר למה הם בצד של ישראל, וזה לא ברור לאף אחד, למה לפלסטינים לא מגיע מדינה.

עבור זה, יש להחליף לגמרי את המדיניות הרשמית של משרד החוץ ומשרד ראש הממשלה. ואם לנוכחים בתפקיד, אין די כח לזה (זה דורש לא מעט אומץ), אז עליהם לתת לטובים מהם להחליפם, עבור עתידו של ישראל, ואם לא הם, אז עם ישראל יידרש לכך.

 

]]>
http://www.onlyisrael.net/?feed=rss2&p=1393 0
צוק איתן – מה שהעם הפנים ועדיין מחכה למנהיגיו http://www.onlyisrael.net/?p=1381 http://www.onlyisrael.net/?p=1381#respond Wed, 24 Sep 2014 11:33:59 +0000 http://www.onlyisrael.net/?p=1381 חיילי צה"ל: עשרות שנים, העם לא היה מאחוריהם כמו הפעם...

הבנה חדשה

אחרי כמה ימים של לחימה התגלו כוונות חופרי המנהרות:

להגיע בר"ה לחדרי האוכל של הקיבוצים, להרוג שם מאות ישראלים ולקחת בשבי אלפים. עם ישראל הופתע מעוצמת השנאה שיש לעזתים כלפיו. הם התכוונו לגרום לכמות של הרס ורצח, שעולה על כל תפיסת החברה הישראלית.

עד אז, השמאל וחלק מהליכוד התייחסו לעזתים, לחמאס, כאנשים שיש להם סכסוך שכנים עם ישראל. מלחמה טריטוריאלית כפי שהיא קיימת בהרבה מקומות בעולם ושקשה להגיד על צד אחד שהוא לגמרי צודק.

לאט לאט, הידיעות מהחזית הגיעו, והתברר שלא מדובר על סכסוך גבולות, אלא יש כאן רוע של ממש. דבר לגמרי חדש בעולם הפוסט-מודרני המדריך את התקשורת, אנשי השמאל, וחלק ניכר מהחברה הישראלית.

שמענו שמאלנים מובהקים כמו עמרם מצנע שאמרו "שאין מלחמה צודקת מזו", שמענו את זהבה גלאון שדורשת מביבי "לגמור את העבודה". כולם בישראל רצו הכרעה (חוץ מביבי).

לא מלחמה על ארץ ישראל

העם לא ראה את הלחימה כמלחמת כיבוש, אפילו לא כמלחמת הגנה כפי שביבי-בוגי ניסו לשווק ("מלחמה במנהרות"). הם ראו בה מלחמה בשם הצדק, בשם הטוב שנלחם ברע. למלחמה ברע, ברע העולמי שעם ישראל מתמודד אתו לפני כולם, יש ערך עצמי בלי קשר לארץ ישראל. העזתים, שמשתמשים בשיטות הכי שפלות כדי לפגוע בנו, הצליחו לשכנע את כל עם ישראל לוותר על החמלה האופיינית לו, במיוחד בשבילם.

החמאס – שליחי ציבור לגיטימיים של העזתים

בממשלת נתניהו, וחלק מהחברה הישראלית. מגדירים את  החמאס כאויב, ואת העזתים כקורבנות שלהם. כאילו חייזרים בשם חמאס, נחתו על עזה באישון לילה, והחליטו להשליט את תפיסתם שם. יש לזכור שערביי יש"ע בחרו בחמאס ברוב גדול בכל מקום ובעזה עוד יותר. הם הנציגים החוקיים, המוסריים, הלגיטימיים והאמתיים של האוכלוסיה שלהם. עד היום הם מזדהים עמם לגמרי. ולמרות ציפיות נתניהו, לא ברור מי יכול לנצח בבחירות הבאות ברשות (אם יהיו יום אחד).

הם מוכנים לפגוע בעצמם רק כדי לפגוע בישראל

העזתים תלו את הילדים של עצמם על עמודים של בניינים לפני הפגזתם ע"י טילי צה"ל, זאת, רק כדי לקבל תמונות יפות ב-CNN. בשדה הקרב, הם שלחו ילדים וזקנים לרוץ ולהתפוצץ מול הכוחות. הם ירו באזרחים שלהם שניסו לברוח מהשכונה שלהם לפני כניסת צה"ל. לא היה שום גבול לאכזריות שהם הוכיחו במשך כל הלחימה כולל כלפי האוכלוסיה שלהם. בתורה, לעם שמוכן להתאבד על שנאתו לישראל, יש שם: הוא נקרא עמלק.

עמלק היום?

לא חסרים אנשים אצל הנוצרים, או אצל המוסלמים שישמחו להרוג יהודים, אך חז"ל מסרו לנו שלושה סימנים מובהקים כדי לזהות את מקור הרע העולמי שנקרה עמלק.

–          הוא רוצה להשמיד את כל היהודים. הוא עומד בראש השנאה העולמית נגד ישראל.

–          הוא מיוחד באכזריותו.

–          רצונו לפגוע בישראל עולה על רצונו להתקיים בכלל.

שלושת הסמנים האלו מופיעים דווקא בערביי יש"ע והם נראים במלוא עוצמתם בעזה.

דווקא ניצחון אמתי בעזה, יסייע לעולם כולו.

בזמן האחרון, קמות עוד גרורות של רוע במזרח התיכון. העולם כולו לא יודע איך להתמודד אתו, מקימים קואליציה של מעצמות נגד 30,000  עד 40,000 לוחמים. הם גם טוענים שזה ייקח להם כמה שנים.

גם מצרים וגם סעודיה התחננו שישראל תכריע במלחמה. הם ראו כמה ניצחון כזה עשוי להשפיע על קבוצות הטרור הביתיות שלהם, וגם על תאבון הקבוצות השכנות.

כפי שהמן הרשע (בשם הקודם שלו 'ממוכן', אחרון השרים) השתלט על האימפריה הפרסית, והמפלגה הנציונאל-סוציאליסטית השתלטה על כל אירופה, עמלק של היום משתלט על העולם המוסלמי, ואלו מפחדים מהם, יותר מכל אחד. הם רואים את האכזריות ואת הרוע, והם בלחץ, למרות שלא חסר אצלם ברבריות ואכזריות.

לנצח בעזה, משמע להראות שעם ישראל יכול לנצח את הרוע הזה. בכל העולם, ותהיינה לזה השפעות. קודם כל בגבולות ישראל: הפת"ח, החיזבאללה ואל-קעידא, יתחילו לחשוב מחדש על תוכניות העתיד שלהם. וגם בשאר העולם, הקבוצות האחרות (א-שבאב בסומליה, דאעש בעיראק, בוקו חראם בניגריה…), יאבדו את ביטחונם בחזון הגלובלי שלהם. מדינות זרות יקבלו השראה מישראל כפי שזה קורא תמיד (לא תמיד בכיוון הנכון).

להיפך, כשמדינת ישראל יושבת במו"מ עם הרוע הזה, העולם כולו הופך לחלש יותר.

אני לא יודע למה לקוות או לחשוש, אך נדמה לי שהסיבוב הזה טרם הסתיים.

(תמונה )

]]>
http://www.onlyisrael.net/?feed=rss2&p=1381 0
מה שלא חשבו עליו, בעסקת קבר דוד מול הוותיקן http://www.onlyisrael.net/?p=1366 http://www.onlyisrael.net/?p=1366#respond Tue, 03 Jun 2014 04:25:21 +0000 http://www.onlyisrael.net/?p=1366 רבים מודאגים מהמתנות שרוצים לתת לנוצרים.

בנושא קבר דוד והאפיפיור, כבר יודעים מה הלך הרוחות בממשלה. "חייבים לקיים את ההסכם", "אסור ללכת אחורה", "אסור להסתבך עם העולם הנוצרי", אנחנו חייבים לרצות את הוותיקן.

בגלל ההתרפסות, בגלל תקוות שווא של תוספת תיירים נוצרים, עלול להיווצר קרע חדש מול העולם הנוצרי, שלא ידענו אותו הרבה מאוד זמן.  מדברים על תוספות שעות תפילה, והאפיפיור מדבר מול הכמרים שהמקום יהפוך לכנסייה. אני חושב אין סתירה בין הגרסות.

האם יכול להיות שלא חשבו על כל ההשלכות במתן "חופש הפולחן" מעל קבר דוד המלך?

ההכחשות לא יעזורו

הממשלה יכולה להכחיש. הם יכולים להגיד מה שהם רוצים, אבל אחרי שיגיעו הכמרים מעל קבר דוד המלך, יראו אותם. העם ירגיש את הכעס. תמונות העבודה זרה מעל קבר דוד, יכעיסו את רוב היהודים הדתיים והחרדים בארץ ויהיה קשה לעצור את ההתדרדרות הבאה.

מתוספות התפילות עד להסתבכות

1) יצירת מקום תפילה קבוע לעולם הנוצרי מעל קבר דוד המלך 66 ימים בשנה, היינו כל ימי ראשון והחגים הנוצרים.

2) הולכים להיות עימותים במקום. זה בלתי נמנע. הקבר ישב באמצע ישיבה, מקום תורה, התכנסות, ריקודים, שאלפי יהודים פוקדים כל שבוע, בעיקר במוצא"ש.

3) המשטרה תטפל בכל הכח שיש לה. יהיו יס"ם + מג"ב + שב"כ + מעצרים. הרבה יותר ממחבלים, ואפילו מנוער הגבעות.

4) יהיו כותרות גדולות בעיתונות הארצית כל פעם שילד בן 14 ירסס על קיר ליד כל כנסייה בארץ גרפיטי בגנות הנצרות. יכול להיות שגם נערים ערבים יקלטו את זה והם יציירו את זה בעצמם מול הכנסייות. לא צריך להיות אינשטיין כדי לקלוט שכך הם מצליחים לפגוע במדינה כולה. הרי הם כבר מביימים "תג מחיר" בעצמם!

5) התקשורת הבינלאומית תעסוק בנושא הזה, ותגנה את ישראל,  כפי שהיא עושה כבר כיום.

6) ישראל תתחיל להיראות כמדינה שלא רק נלחמת נגד הערבים אלא גם נגד הנוצרים. מה שלא הצטייר כלל בעולם עד היום.

7) חזית חדשה דיפלומטית / ועוד מול מדינות קתוליות בעולם, דם חדש והרגשת צדק מחודשת לאנטישמיות.

8) להתכוננן לפגיעה בכלכלה.

9) להתכונן לעליה מסיבית מכל המדינות הקתוליות בעולם תוך שנה.

האנרגיות הדתיות שנדלקו שם, לא הולכות להיכבות אפילו ע"י אהרונוביץ.

ועלו מושיעים

כפי שהסברנו, הנוצרים מפרשים את המילה מושיעים מלשון "יש"ו", שהם למעשה יעלו להר ציון. מכאן המוטיבציה הגדולה שלהם לכבוש את הר ציון. התווסף אצלם הרעיון במאה ה-11, לחבר את מותו של יש"ו עם דוד המלך, להפוך אותו ל"משיח בן דוד". ולכן הם מיקמו לראשונה את חדר הסעודה האחרונה מעל קבר דוד, דבר שלא היה כתוב לפני זה.

כיהודי מאמין, שאלתי את עצמי מה משמעות הפסוק "ועלו מושיעים בהר ציון לשפוט את הר עשו – והיתה לה' המלוכה". תמיד חשבתי שמדובר על משל. בסוף הדורות, תורת ישראל תעמוד מול הנצרות וייווכח קבל עם ועדה שהתורה היא אמת. כיום, אני רועד מפחד שאולי (וסביר גם כן), שהמאבק שלנו בהר ציון, הוא, הוא המאמק של גאולת ישראל "והיתה לה' המלוכה" . מאבק מרכזי בהיסטוריית האומה, שרק חלק קטן ממנו ער לחשיבותו כיום, ושעליו נביאי ישראל יפרשו את הפסוק לעתיד לבוא.

]]>
http://www.onlyisrael.net/?feed=rss2&p=1366 0
הכיבוש של רוסיה בקרים: מה יש לצפות? http://www.onlyisrael.net/?p=1346 http://www.onlyisrael.net/?p=1346#respond Sat, 26 Apr 2014 19:30:04 +0000 http://www.onlyisrael.net/?p=1346 נראה שעבור פוטין, אקראיינה שבה להיות חלק קטן ממנה.

נראה שעבור פוטין, אקראיינה שבה להיות חלק קטן מרוסיה.

פוטין הגשים את חלומו העתיק וכבש את חצי האי קרים ללא מאמץ, ללא התנגדות של העולם החופשי, ומתוך הצלחה דיפלומטית. אנחנו ננסה ללמוד כאן, מה עשוי להתרחש בעולם בעקבות זה, ומה טוב לעם ישראל.

האיומים של פוטין רציניים ומשמעותיים

מיד אחרי איום הסנקציות של אובמה, פוטין אמר שהוא ינהג "עין תחת עין" על כל סנקציה של העולם נגדו.

–          הוא אמר שהוא יקפיא את נכסיהם של חברות אירופאיות על אדמת רוסיה.

–          הוא איים לסגור את ברז הגז שמחמם את כל הגרמנים.

–          הוא איים להעביר את כל המט"ח שלו מהדולר למטבע מהמזרח הרחוק.

–          הוא ידרוש תשלום מיידי של אגרות חוב שלו, מה שלבדו יכול לגרום לפגיעה קשה בכלכלת ארה"ב.

–          הוא יאסור על כניסת אוניות אמריקניות

אובמה הגיב בצורה מאוד חלשה כדרכו

–          הוא שלח משחתה בודדת לאזור ים השחור.

–          הוא אמר להפסיק לחלק ויזות לרוסים הרוצים לבוא לבקר בארה"ב

–          ביטלו כנראה את ההזמנה שלו לכנס היוקרתי של ה 8G שהיה אמור פוטין להשתתף בו.

רוסיה של פוטין מאיימת על הכל העולם.

פוטין מעוניין לחלק נשקים לכל מקום חם, או מתחמם בעולם. אין לו  בעיה שישלמו לו יותר מאוחר. הוא רוצה להדליק כמה שיותר מוקדים של מרד, מחבלים, מלחמות, זה מקדם את מחירות הנשק שלו, וגם מעלה את מחיר הנפט

בסופו של דבר פוטין עשוי להביא לסופה של רוסיה

זה די סביר שפוטין הולך לאבד את הפרס נובל לשלום. אבל זה יכול להיות יותר גרוע ממה שהוא חושב בעתיד הלא רחוק:

כבר ביום הפלישה המשקיעים הגיבו וגרמו לירידה של 10% בשווי של החברות הרוסיות הנסחרות בבורסה

לפני עשרים שנה, העולם הכלכלי המודרני החליט להשקיע ברוסיה שנפתחה לעולם והייתה צמאה להשקעות זרות להעברת כלכלתה הפנימית לכלכלה מודרנית. השנה העולם השקיע 94 מיליארד דולר בכלכלה הרוסית והפך אותה למוקד השלישי המבוקש ביותר למשקיעים הזרים (אחרי ארה"ב וסין). רוסיה עלולה לראות את עצמה מתרוקנת ממשקיעים אם אלו יתחילו להאמין לאיומי פוטין ויחשבו פעמיים לפני שהם יכנסו לשם.

כמו כן, האיום לנתק את הגז לאירופה יכול לדברן את גרמניה והסביבה לעבור (כמו צרפת) לאנרגיה גרעינית. כדי לבטל (או לצמצם) את התלות ברוסים ה"משוגעים".

אם זה יקרה, זה יגרום לאובדן הכנסות לרוסיה של עשרות מיליארדי דולרים לשנה. אומנם, בניית כורים גרעינים דורש כעשר שנים. לכן, הרוסים לא מאוימים ביד.

סין תומכת אורבת ומחכה.

כמו במשבר הסורי, סין הפכה לשותפה השקטה של רוסיה נגד ארה"ב.

היא רוצה להחליף את העולם בהובלת הכלכלה העולמית. היא מתכוננת לזה הרבה זמן. כמו כן היא איימה  להחליף את הדולר למטבע הסחר העולמי למטבע שלה במספר מדינות אם יהיו סנקציות נגד רוסיה. סין עדיין לא מוכנה למהלך הזה, אבל היא מתקרבת אליו. סין וארה"ב הגדירו כל אחת את השנייה כמדינה ה"אויבת" ביותר שלה, למרות שהמאבק ביניהם הוא נמצא רק בתחום הכלכלי – דיפלומטי.

מה טוב ליהודים?

המשבר האוקראיני ממש יצא טוב עבור ישראל. ארה"ב שמשקיעה את רוב משאבי החוץ שלה נגד ישראל, מצאה את עצמה בדיוק בזמן הפגישה בין אובמה לנתניהו מתמודדת מול מוקד חדש תובעני מאוד, שמוריד את ישראל מזרקורי החדשות כפי שניסה אובמה להכניס אותה.

הדבר הטוב ביותר שיכול לקרוא לעולם בנושא הזה, הוא נפילת רוסיה. אם ימשיך להתדרדר המצב, רוסיה צריכה לממש חלק מהאיומים שלה בתחום המעשי נגד חברות אירופאיות ואמריקאיות. אם הם יעשו את זה, זה יגרום לצניחת ההשקעות הזרות השנה, ובריחה של חלק מההשקעות הקיימות כבר המדינה. דבר כזה ביחד מסוגל לגרום להתמוטטות המטבע הרוסי, לנפילת בנקים גדולים שם, וכן לתגובת שרשרת ברמת המדינה כולה כל זה תוך שנה- שנתיים. שם בניגוד למה שארע באינדונזיה, העולם לא ימהר לשקם ולהציל מדינה תוקפנית ושמקפיאה נכסי משקיעים זרים.

לכן, יש המשבר בפני עצמו, מבשר טובות, במיוחד אם פוטין יעשה שם עוד כמה טעויות גדולות.

]]>
http://www.onlyisrael.net/?feed=rss2&p=1346 0